דירות בחו"ל - אתר הסטודנטים
אוניברסיטת בן גוריון - אתר סטודנטים
ערב טוב אורח/ת הרשמה לאתר שכחת סיסמה ?

דירות בחו"ל

מאת: מיכל עודכן לאחרונה: 09/09/13 16:15

נסיעה לחו"ל לצורך לימודים או עבודה היא חוויה מרגשת ביותר, אך כדאי לזכור לדאוג לכל הפרטים, שאחד החשובים בהם הוא מגורים. רוב הצעירים שוכרים דירות בחו"ל, אם זה לבד או עם שותפים. אופציה זו מתאימה ביותר כיוון שבדרך כלל זמן השהות במדינה היא לא ידועה ולעיתים קרובות מוגבלת. ישנו מגוון די גדול של דירות בחו"ל, כך שהתהליך יכול להיות מסובך יותר מהתהליך אותו אנו מכירים בארץ.
 
הצעד הראשון הוא כמובן חיפוש דירות באמצעים שונים, כמו אתרי אינטרנט ועיתונים. חיפוש באינטרנט ניתן לבצע גם מהארץ כמובן אך רצוי להגביל את התהליך בארץ רק לבדיקה של אזורי מגורים או עלויות שכר דירה ולא לסגור עם בעלי דירות. גם אם המודעה באתר מראה תמונות מפורטות של הדירה, לא ניתן לדעת דרך האינטרנט נתונים חשובים כמו מידת הרעש באיזור, אופי השכונה ובעל הדירה. ישנם מספיק מוטלים במחירים זולים בהם תוכלו לישון עד שתמצאו דירה שוקלעת לטמעכם ולכיסכם.
 
אם אתם מחפשים דירות אחרי שנחתתם והתמקמתם במקום לינה זמני, לוחות הדירות בעיתונים המקומיים יכולים להשלים את החיפוש באתרי האינטרנט. קחו בחשבון שמאחורי חלק לא קטן מהדירות מתייצבים ברוקרים (בעגה המקומית) ממולחים שגובים שכר תיווך של בין 10%-15% משכר הדירה השנתי. מי שמעוניין לוותר על התענוג היקר צריך לוודא בזמן החיפוש באינטרנט או בעיתונים שלא מדובר בהשכרת דירות באמצעות תיווך.
 
בניגוד לנוהל בישראל, כשתחפשו בחו"ל דירות לא תמיד תבואו בהכרח במגע עם בעלי דירות מ"הדור הישן". כיום, במיוחד בערים הגדולות, ישנן חברות השכרה (נקרא קו-אופ), שקונות בניין שלם, עם כל הדירות בו ומשכירות את הדירות בתנאים שהן מציבות. זה לא טוב יותר או רע יותר, אבל ההתנהלות היא שונה. אם במקרים רגילים קוראים לבעל הבית במצב הדורש תחזוקה של הבית, במקרה שמדובר בקו-אופ, ישנה חברת אחזקה המטפלת בעניינים שוטפים מעין אלו.
 
גם בחו"ל, מחירי הדירות משתנים כמובן מאזור לאזור, כאשר בערים גדולות המחירים עולים לעומת ערים קטנות ועיירות. גם בתוך העיר הגדולה תמצאו הבדלים, לעיתים משמעותיים ביותר, בין מחירי דירות במרכז העיר לבין דירות הנמצאות בשכונות שמרוחקות ממרכז העיר. כמובן שזו חוויה לגור במרכז העיר, במרחק הליכה מכל האטרקציות והפאבים, אך אל תתפלאו אם זה יגרום לכם לחור לא קטן בתקציב. עצתנו היא שכדאי לשכור דירות מחוץ למרכזי הערים ולוודא שיש באיזור גישה נוחה דרך התחבורה הציבורית המקומית.
 
כאשר שוכרים דירות בחו"ל, חשוב לבדוק את נושא הריהוט. אתם מגיעים ממדינה אחרת עם ציוד מוגבל וללא רהיטים ואביזרים. לרוב, דירות להשכרה יהיו מרוהטות חלקית או אף מרוהטות במלואן. אם זה לא המצב, בדקו אם ישנה אופציה לשלם תוספת שכר דירה למשכיר ולקבל ריהוט, זה יפתור אתכם מהתעסקות מיותרת עם ריהוט בתום החוזה.
 
בעלי תקציב גבוה יותר (הרבה יותר גבוה) יכולים לשקול את האפשרות לגור במלון דירות או קונדו. מדובר בחברות קבלן הבונות בנייני דירות עם כל הריהוט ומכשירי החשמל הדרושים, לעיתים יש בבניין גם בריכה ומכונות כביסה. 
בחו"ל מגוון רחב של דירות כמו דירות מרתף, לופטים, דירות סטודיו ובתים פרטיים. הבחירה שלכם תלויה בסופו של דבר בעלויות שכר הדירה וקרבה לאזור מרכזי או תחבורה מרכזית.
תנו בלייק ותהיו מעודכנים

בכל בעיה או הערה כתבו לנו לדוא"ל webmaster@bgu.co.il
אודות האתר | סטטיסטיקה | פירסום באתר
קישורים פנימיים: סטודנטים אוניברסיטת בן גוריון | דירות להשכרה בבאר שבע | שותפים אוניברסיטת בן גוריון | לוח יד שניה באר שבע | לוח רכב באר שבע | לוח דרושים באר שבע | פורום סטודנטים אוניברסיטת בן גוריון | עבודה בחו"ל | דרושים סטודנטים | הכרויות לסטודנטים
כל הזכויות שמורות (c)